303 452-7973

db-graphic 

 

us-district-map

Western Canada – Worrel Largy

Staff
Verna Burnett – Secretary/Treasurer
Janine Williams – Women’s Coordinator
Samuel Holland – Ministerial Rep

Area Representatives
Daniel Urizer – Quebec & Atlantic
Delroy Johnson – Ontario East
Monique Webb – Ontario West

Eastern Canada – Leeroy Williams

Staff
Vera Popik – Secretary/Treasurer

Area Representatives
Robert Grabinsky – Acme
Julio Aquilar – Mission
John Emery – Calgary
Angie Camero – Parkland

West Coast District – Larry Zaragoza

Staff
Johanna Stucker – Treasurer
John Howell – Prayer Coordinator

Kurt Stanberg – NW YA Rep
Caitlyn Stacy – Central CA YA Rep
Greg Haffner – NW Youth Rep
Jennifer Stucker – Women’s Rep
Brian Larson – Ministerial Rep

Area Representatives
Tim Fauth – Nampa, ID; Portland, OR; Spokane, Tacoma, and Walla Walla, WA
Kevin Crowson – Eugene, Harrisburg, Marion, and Redmond, OR
Ruben Frausto – Junction City, Lodi, Madera, Sacramento (English), Stockton, and Visalia.CA
Jose Hernandez – Mesa, Phoenix, and Wilcox, AZ; and Las Vegas, NV
Lazaro Robles – Bell, La Puente, North Hills, Ontario, Pasadena, Riverside, Sylmar, Van Nuys, and Ventura, CA
Ruben Zaragoza, Jr – Bloomington, Calimesa/Yucaipa, Escondido, Inglewood, Los Angeles, and San Diego, CA

Northeast District – Heber Vega

Staff
Marie Roche – Secretary/Treasurer
Esther Winchell – Women’s Ministry Rep
Mark & Robin Sullivan – Youth Coordinators
Bruce Noble – Ministerial Rep

Area Representatives
Isaiah Hernandez – West Michigan: Culver Rd, Grand Rapids, Vriesland, West Olive
Bruce Slawson – East Michigan: Freeland, Owosso, Petersburg, Saginaw
Victor Brown – Stanford, CT; Boston, MA; ME; NH; Elizabeth and Passaic, NJ; Brooklyn, Corona/Queens, Jamaica/Queens, Rogers Avenue, and Roosevelt, NY; and RI
Oneil Barrett – Adelphi, Frederick, and Lanham, MD; Harrisburg and Philadelphia, PA; Alexandria, Richmond, and Winchester, VA
Art Roche Ft Wayne, IN; Amherst and Toledo, OH; Moundsville and Parkersburg, WV

Central District – Ken Lawson

Staff
Sandra Lawson – Administrative Assistant
Dawn Wayman – Treasurer
Emily Smith – Young Adult Coordinator
Stephen Kyner – Ministerial Rep

Area Representatives
  David Nienhuis – ND, SD
  Richardo Sequra – IA, MN
  Ruben Arzet – IL, WI
  David Babbit – KS, MO
  Kevin Lewin – CO , MT, NE, WY 

Southwest District – Chip Hinds

Staff
Mary Hinds – Secretary
Joyce Gold – Treasurer
Jason & Rose Rodriguez – Youth Coordinators
Danny & Jacqueline Melgoza – Young Adult Coordinators
Allan Burlison – Senior Ministries Coordinator
Rosie Davila – Women’s Rep

Area Representatives
Alfonso Lopez – North Texas: Austin, Dallas, Grand Prairie, Mount Pleasant, Venus, TX
Ruben Marquez, Jr – Claremore, Fairview, Oklahoma City, Shawnee, Tahlequah, Tulsa, OK
Lamar Ford – Fort Smith, Jasper, and Jonesbora, AR; McAlester and Wister, OK
Manuel Salazar – Artesia Wells, Crystal City, Pandora, San Antonio, TX
Raul Hernandez – Albuquerque, Santa Fe and Socorro, NM; West Texas: El Paso, Lubbock, and Midland, TX
Samuel Davila – South Texas: Brownsville, Corpus Christi, Donna, and Pharr, TX

Southeast District – Steve Krome

Staff
Dawn Wayman – Treasurer
Al Haynes – Ministerial Rep

Area Representatives
Ken Pell – TN, AL, KY, GA
Devon Simmonds – NC, SC
Terry William – FL
Ismael Martinez – Northern Hispanic
Jaime Reyes – Southern Hispanic